s
Confederaţia Operatorilor şi Transportatorilor Autorizaţi din România (COTAR) a anunțat organizarea unor acțiuni de protest în capitală pentru zilele de 24 și 25 aprilie. La protestele care se vor desfășura între orele 10.00 şi 14.00, în faţa Parlamentului şi la Ministerul Transporturilor, sunt așteptați să participe peste 2.000 de taximetrişti care vor cere aprobarea modificărilor la Legea taximetriei, precum și scoaterea din Bucureşti a celor care nu au licenţă locală de transport.