s
Greva spontană a angajaților Poștei Române declanșată pe 13 mai a continuat și marți, zi care a coincis cu începerea plățiilor pensiilor. Vicepreședintele Federației Naționale a Pensionarilor, Viorel Copil, a declarat pentru MEDIAFAX, că este dreptul angajaților din Poștă să protesteze, însă conducerea companiei trebuie să ia măsuri să ajungă pensiile în timp util la oameni, întrucât pentru acest serviciu încasează comision.