s
Ministrul Educației, Remus Pricopie, a dat marți semnalul de start pentru organizarea concursurilor de ocupare a posturilor de director de școală, în cadrul dezbaterii cu tema „Aplicarea Strategiei de guvernare în educație a USL - o șansă pentru salvarea școlii românești!”, organizată de Federația Sindicatelor Libere din Învățământ (FSLI).